Kontoret holder ferie uge 29, 30 & 31
Solbriller, 24205
Lænestole, 24200
Spærtræ & Branddør, 24196
Generatorer, 24199
Knager, billeder & interiør, 24201
Ugens Kræs, 24198
Tæpper, 24202
Containere, 24203
Oprydning Aabenraa - 24204
Lagerinventar del 3 - Rødding, 24206
Designerlamper & interiør, 24207
Dødsbo, Ribe - 24193
Alt til sommeren, 24194
Dødsbo - Tønder, 24191
Brynje sikkerhedssko, 24197
Båd, 24195
Oprydning i bo, 24192
Filter - Kategori: Dødsbo - Tønder, 24191;
INFO - LÆS FØR DU BYDER
Står i 6270 Tønder. Udlevering: Onsdag d. 3. juli mellem 15.00 - 17.00. Adresse tilsendes når faktura er betalt. Send en ven, hvis du selv er forhindret.
1. Kai Kristiansen teaktræ stol model 32. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Kai Kristiansen teaktræ stol model 32. Med brunt læder sæde og ryglæn. Læderet på sædet er sprækket, men ellers med minimal brugsspor og dermed i pæn stand. H: 76,5 m, SH: 46 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
500,00
2. Fritstående teaktræs skrivebord. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Fritstående teaktræs skrivebord med 6 stk. skuffer. Med opbevaringshylder og udtræksplade. Dansk design m. flotte sidekanter. Mål: L: 160 cm, B: 80 cm, H: 69,5 cm. Pæn stand, minimale brugsspor. Nøgle medfølger. Fra dødsbo. MOMSFR
1.859,00
3. Teaktræs bakke bord. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Teaktræs bakkebord på hjul og med flet hylde under. En tråd/flet er i stykker. Dansk design. Mål: L: 72,5 cm, B: 43,5 cm. H: 61 cm. Brugt, men med mininale brugsspor. Fra dødsbo. MOMSFRI
1.350,00
4. Teaktræs sidebord / natbord. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Teaktræs sidebord / natbord med skuffe. Mål: L: 61,5 cm, B: 38 cm, H: 45 cm. Brugt, men med minimale brugsspor. Fra dødsbo. MOMSFRI
360,00
5. Teaktræs sakselampe. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Teaktræs sakselampe. H: 25 cm, Udtræklængde: 57 cm. Sammnklappet: 35 cm. Brugt, men i pæn stand. Fra dødsbo. MOMSFRI
300,00
6. Massive - messing skrivebordslampe. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. "Massive" messing skrivebordslampe. Med to lysstyrke indstillinger, samt tænd og sluk knap på foden. H: 30 cm. L: 70 cm. Brugt og med enkelte brugsspor. Fra dødsbo. MOMSFRI
7. LK Hjelle Siesta hvilestole, samt sidebord. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. 2 stk. LK Hjelle Siesta klassisk hvilestole med armlæn. I farven rust og stel i lakeret eg. Ryg er i naturfarvet kanvas. Mål: B: 62 cm, D: 80 cm, H: 85 cm. SH: 44 cm. Sidebord med glasplade og stel i lakeret eg. Mål: L: 70 cm.. S
650,00
8. Nielaus - 3 pers., 2 pers sofa & sofabord. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Nielaus sofagruppe - 3 pers. sofa og 2 pers sofa, samt sofabord. Sofaerne har cognac farvet læder med lidt patina. Stel i egetræ. De måler henholdvis: L: 215 cm og L: 150 cm, B: 77 cm, H: 77 cm. SH: 44 cm. Bordet har udklap.. SE M
5.350,00
9. Standerlampe i børstet stål. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Standerlampe i børstet stål. Med tænd/sluk knap på toppen. H: 142 cm. Foden Ø: 28 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
850,00
10. Sort læder lænestol med skammel. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Sort imiteret læder lænestol med skammel. Stolen har vippefuktion. Stel er bøg. B: 84 cm, D: 70 cm, H: 105 cm. SH: 44 cm. Mål på skammel: L: 52 x B: 45 x H: 39 cm. Brugt, pæn stand og med brusgsspor. Fra dødsbo. MOMSFRI
11. Holmegaard bordlampe. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Holmegaard petroluemsbordlampe. Lavet om til elektrisk. H: 55 cm, Ø: 26 cm. Brugt, men i pæn stand. Fra dødsbo. MOMSFRI
12. Petroleums lampe. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Hænge petroleums lampe. Lavet om til elektrisk. Stellet er i messing og med bourdeax detaljer. Skærmen er cremefarvet. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
13. Samsung TV og anlæg, samt Philips anlæg. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Samsung væg TV med gulvhøjtaler, aflang væghøjtaler. Derudover Phillips dvd afspiller (Dvd home ... Se billede af tekst) med 2 stk. højtalere og en soobwoffer. TV'et er 43 tommer og vægophænget medfølger. SE MERE..
750,00
14. Skænk og tv møbel. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. 3 delt skænk - 2 stk. m lukkede låger og 1 stk. med glas låger øverst og hylder nederst. I bøg. Mål: i alt L: 237 cm. D: 38 cm, H: 86 cm. Tv møbel m 4 hylder, måler L: 117 cm, B: 38 cm, H; 47 cm. UDEN INDHOLD. Brugt. Fra dødsbo. M
15. Jens Quistgaard relief "Kronjyden" kaffestel. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Jens Quistgaard relief "Kronjyden" kaffestel. Dansk design. 31 dele - bl.a. kaffekopper, underkopper, smørskål med låg, æggebægere mm. Brugt, men uden skår. Fra dødsbo. MOMSFRI
450,00
16. B&G platter. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. 12 stk. B&G mors dags platter. Fra år 1969-1980. Ø: 15 cm. Royal CPH. Nordslesvisk genforenings platte, Ø: 20 cm., samt platte fra guldhornsspillet i 1979, Ø: 19,5 cm. Brugt, men uden skår. Pæn stand. Fra dødsbo. MOMSFRI
17. Messing genstande, 26 dele. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Messing genstande i form af lysestager, hurricane, petroleumslampe, tekande, rammer mm. 26 dele. Brugte, men fin stand. Fra dødsbo. MOMSFRI
18. Clausholm glas fra Holmegaard. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Clausholm glas fra Holmegaard. 13 stk. rødvin, 13 stk. hvidvin, 15 stk. snapsglas på fod, 8 stk. likør, 12 stk. vandglas, 12 stk. portvin, samt 3 snaps og 8 stk. cognac. Brugte, men uden skår. Pæn stand. Fra dødsbo. MOMSFRI
19. Keramik og stentøj, 17 dele. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Keramik og stentøj. Ca. 17 dele. Krus, fade, kander, skåle, kopper med underkopper, samt salt/pepper mm.. Bl.a Royal Copenhagen 719 2882, Alumina. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
20. Læder taske. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Brun læder taske. Måler 45 x 17 x H: 33 cm. Brugt, men pæn stand. Fra dødsbo. MOMSFRI
21. Egetræs barskab. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Barskab i egetræ med flot udskæring. Med skuffe under og nøgle til. Mål: 55 x 39 x H: 92 cm. Brugt, men pæn stand. Fra dødsbo. MOMSFRI
22. Abstrakte billeder, 3 stk. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. 3 stk. abstrakte billeder i dusede farver. Mål: 44 x 44 cm. D: 3,7 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
23. Erik bagger fad og lysestager. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Erik Bagger fad og 2 stk. lysestager. Fad: Ø: 34 cm. Lysestager ø: 10 cm. Brugt, men fin stand, minimale brugsspor. Fra dødsbo. MOMSFRI
24. Udtræksborde, 3 stk. 6270 Tønder
Står i 6270 Tønder. Egetræs udtræksborde, 3 stk. fine detaljer på ben og topplade. Mål: Største: 56 x 40 x H: 51 cm. Lille: 31 x 31 x H: 46 cm. Brugt, fin stand. Fra dødsbo. MOMSFRI
1
2
3
4
Side 1 ud af 5