16.600,00 DKK
(2.230,82 EUR)
Slut dato: 21.04.2024 21:00 | |
Står i 6270 Tønder. Mercedes B 180, 2,0CDI årgang 2008. Km ca. 322.000 (Stiger dagligt) Fik service for ca. 2000 km siden, heriblandt ny oli, oliefilter, dieselfilter, 2 støddæmpere, 2 forhjuls lejer, 2 tårn lejer og aircon fyldt op. Skal om registreres på stedet ved køb. Forbrug: 18km/L. . Fik anden motor sept/okt i 2022. Fra Tyskland. (Motor har ca. kørt 115.000 km) Har diverse små ridser og brugsspor. Udstyr : Esp, Multifunktionsrat, flere airbags, aftagelig træk, Fartpilot. Partikel filter. og 16"Allu Fælge m.205 / 65 / 16 dæk 70 / 80 % mønster. Men fremstår i ellers pæn stand. MOMSFRI