Auktionshuset Sønderjylland
Login
Brugernavn
Adgangskode
Husk mig
Log på
Glemt brugernavn?
Glemt adgangskode?
OPRET BRUGER LOGIN
Forside
Køb
Købsguide
Købsvilkår
Online auktioner
Fysiske auktioner
Salg
Salgsguide
Salgsvilkår
Fragt
Fragtmuligheder
Om os
Om Auktionshuset Sønderjylland
Ofte stillede spørgsmål
Vi tilbyder
Dødsboer
Konkurser
Maskiner, Køretøjer & Værktøjer
Runde tal
Kontakt
Vores team
Alle kategorier
Auktioner
Åbningstider 2024
Tilmeld dig vores nyhedsbrev
Crosser / Dirtbike, 24140
Plastkasser, 24143
Generatorer, 24144
Ude Maskiner, 24138
Veterankøretøjer, 24139
Ude Byggematerialer, 24141
Møbler, billeder & lamper, 24142
Sommer auktion, 24147
Betonsiloklodser / Betonlegoklodser, 24145
Spejle, 24148
Paller & pallerammer, 24151
Cykler, 24136
Maskiner & værktøj, 24132
Partivarer, 24137
Ugens Kræs, 24133
Rundbuehaller, 24134
Pavillion, 24135
4. Kvartal ekstra salg
Køkkenudstyr, 24146
Køkkenudstyr, 24116
Forårsauktion, 24124
Filter - Kategori: Retro og antik auktion, Løgumkloster, 21060;
46. Servante m. spejl H:180cm, 2 delt
2-delt servante med spejl og udskæringer i fyrretræ. Måler H:180 x B:139 x D:61cm. Underdel er med 2 låger og 2 skuffer. Overdel er med spejl og 2 hylder. Brugt og med brugsspor. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
6 dage, 18:32:26
Slut dato: 20.05.2024 20:26
46. Royal swiss Køkkensæt, 12 dele
Royal swiss Køkkensæt, 12 dele. Virker også til induktion. Perfekt sæt til køkkenet. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:50
46. Boksventilator BESF14641
Exhausto Boksventilator BESF14641. Ubrugt, +MOMS
Nuværende bud:
225,00
DKK
Lukket d. :
12.05.2024 20:15
47. EX607 pro cykel
EX607 pro cykel med 7 gear. Brugt. Der mangler luft i dækkene, og har stået stille i et stykke tid. Så små fejl og mangler kan forekomme. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 14.05.2024 12:00
Slut dato: 26.05.2024 19:56
47. Motorsave og hækkeklipper
4 stk. motorsave, dog to stk. uden klinge og kæde. Derudover hækkeklipper. De er ikke afprøvet, så om de virker vides ikke. Brugte, MOMSFRI
Nuværende bud:
100,00
DKK
Lukket d. :
12.05.2024 20:15
47. Personlig pleje produkter.
Diverse personlig pleje produkter. Massage pistol, glattejern, barbermaskine, ørerensere. Noget ubrugt, andet lettere brugt. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
12.05.2024 20:45
47. Abstrakte malerier i blå- og grønlige nuancer, 2 stk.
2 stk. akrylmalerier på lærred med svæveramme i sort. Begge måler 104x84cm. Det ene er i blålige nuancer, og det andet er i mere grønlige nuancer. Signeret hhv. RJ og MV. MOMSFRI
Nuværende bud:
100,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
6 dage, 18:32:26
Slut dato: 20.05.2024 20:26
47. Softicemaskine, 2 stk
2 stk. Softicemaskine. Model SIM1300, 1 liter kapacitet. Softice på 20-30 minutter. Fra United. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:50
47. Elefant riste, 16 stk, 6630 Rødding
Står i 6630 Rødding. Elefant riste, 16 stk. Måler mellem 1080-1060 L x 960-700 B x 30 H. Ubrugt og pæn stand. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
22.05.2022 20:15
47. Pærer, stikkontakter mm.
Parti med stikkontakter, forskellige slags pærter mm. Ubrugte, MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
12.05.2024 20:00
48. Værktøjskuffert med værktøj
Værktøjskuffert med værktøj. På hjul og med teleskopisk håndtag, så den er nem at transportere frem og tilbage. Ubrugt og i original emballage. + MOMS
Nuværende bud:
250,00
DKK
Lukket d. :
20.11.2022 20:15
48. Elefant riste, 13 stk, 6630 Rødding
Står i 6630 Rødding. Elefant riste, 13 stk. Måler 1060 L x 960 B x 30 H. Ubrugt og pæn stand. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
22.05.2022 20:15
48. Smukke brune solbriller & LC nature solbriller
Kvalitets runde solbriller i brun (AI 15027 C8, 46, 21-145) & LC nature solbriller af 100 % bambus. Originale design solbriller fra oprydning hos optiker. Glas kan skiftes til styrkeglas ved optiker. Ubrugte, +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 14.05.2024 12:00
Slut dato: 26.05.2024 19:56
48. Kridt/skoletavle i grøn 185x120cm.
Brug fantasien og kreativiteten på denne kvalitets kridttavle. Tavlens overflade er med en keramisk kridtoverflade i grøn. Måler ca. 185 x 120cm. Med gule/orange tern. Brugt og med brugsspor. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
6 dage, 18:32:26
Slut dato: 20.05.2024 20:26
48. Caféborde, 3 stk.
3 caféborde med hvid bordplade, grå ben og fod. Bordene kan justeres under fødderne for stabilitet. Bordpladerne måler 60x70 og er ca. 75 cm. høje. Bordene er brugte med brugsspor, små fejl og mangler kan forekomme. +MOMS
Nuværende bud:
100,00
DKK
Lukket d. :
05.05.2024 19:45
48. Hynder, selepuder, paraplyer mm.
Blandet palle med 3 stk. hynder (1 stk. grå, 1 stk. stribet og 1 stk. sort), 2 stk. sorte selepuder, rulle hvid/cremefarvet filt, 10 meter insektnet (Hvid - 62 cm x 10 meter). Derudover diverse paraplyer. Noget brugt, andet ubrugt. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
12.05.2024 20:00
48. Royal swiss knivsæt, 10 dele
Royal swiss knivsæt, 10 dele. Ubrugt og i original taske. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:50
48. 78'er grammofonplader, ca. 85-100 stk.
Gamle 78'er grammofonplader. Kasse med 85-100 stk. fordelt i genre og sprog. Brugte, men i fin stand. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
12.05.2024 20:45
48. LED loftarmaturer, 22 stk.
22 stk. LED loftarmaturer - Vårdrumsarmaturer. Sartano HN14590. G13 2 x 18 W. IP65. 230 v. Både runde og firkantede. Brugte og ubrugte, +MOMS
Nuværende bud:
450,00
DKK
Lukket d. :
12.05.2024 20:15
49. ATV til børn, 49 cc.
Sej ATV til børn. Årgang 2020. 49 cc. Benzin. Med nøgle. Brugt, MOMSFRI
Nuværende bud:
1.250,00
DKK
Lukket d. :
12.05.2024 20:15
49. Forskellige DVD Collections.
Forskellige DVD Collections, med bl.a. Matador, Krøniken, Ørnen, Nord & Syd, Linje 3 m.m. I alt 12 serier. Brugt og i pæn stand, ikke afprøvet. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
12.05.2024 20:45
49. Nordlux Canada lamper, 12 stk.
Smukke glaspendler. 6 kasser m. 2 stk. i hver. Lamperne passer perfekt i et moderne køkken, over et fritstående køkkenbord/koge-ø eller som en gruppe over et spisebord. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
Nuværende bud:
100,00
DKK
Lukket d. :
12.05.2024 20:00
49. Royal Swiss Køkkensæt, 10 dele
10 dele Royal Swiss køkkensæt i rustfrit stål. Bestående af 2,5 l. gryde med låg, 3,4 l. gryde med låg, 4,5 l. gryde med låg, 5,8 l. gryde med låg og 7,4 l. gryde med låg. Virker også til induktion. Ubrugt og i original emballage. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:50
49. Islande glas H16,5cm (31cl.), 77 stk.
77 stk Drinks/vandglas (H: 16,5 cm, 31 cl). Perfekte til gildesalen, kantinen, forsamlingshuset eller lign. Brugt men i pæn stand uden store skår. De er ikke undersøgt for mindre skår. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
05.05.2024 19:45
49. WOFI LED Vaasa loftlampe med ring-design
WOFI LED Vaasa stor og smuk loftslampe i unik design, bestående af 5 stk. ringe. Nypris ca. 4.000.- kr. Måler 114 cm x 87 cm. H: 21cm. 105 W. Lampen lyser i hvidt lys. Ubrugt og i original emballage. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
6 dage, 18:33:26
Slut dato: 20.05.2024 20:27
Start
Forrige
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Næste
Slut
Side 20 ud af 29
Display
5
10
15
20
25
30
50
100
Alle