Auktionshuset Sønderjylland
Login
Brugernavn
Adgangskode
Husk mig
Log på
Glemt brugernavn?
Glemt adgangskode?
OPRET BRUGER LOGIN
Forside
Køb
Købsguide
Købsvilkår
Online auktioner
Fysiske auktioner
Salg
Salgsguide
Salgsvilkår
Fragt
Fragtmuligheder
Om os
Om Auktionshuset Sønderjylland
Ofte stillede spørgsmål
Vi tilbyder
Dødsboer
Konkurser
Maskiner, Køretøjer & Værktøjer
Runde tal
Kontakt
Vores team
Alle kategorier
Auktioner
Åbningstider 2024
Tilmeld dig vores nyhedsbrev
Forårsauktion, 24124
Rullebure, 24130
Paller & pallerammer, 24127
Halv- & helfabrikat, 24128
Både & tilbehør, 24125
Oprydnings salg, 24131
LEGO Technic, 24129
Betonsiloklodser / Beton legoklodser, 24126
Cykler, 24136
Partivarer, 24137
Maskiner & værktøj, 24132
Ugens Kræs, 24133
Rundbuehaller, 24134
Pavillion, 24135
Kontormøbler - Skærbæk, 24118
Branddøre & Spærtræ, 24119
4. Kvartal ekstra salg
Filter - Kategori: Ædelsten og smykke auktion, 1860;
48. Elefant riste, 13 stk, 6630 Rødding
Står i 6630 Rødding. Elefant riste, 13 stk. Måler 1060 L x 960 B x 30 H. Ubrugt og pæn stand. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
22.05.2022 20:15
48. Caféborde, 3 stk.
3 caféborde med hvid bordplade, grå ben og fod. Bordene kan justeres under fødderne for stabilitet. Bordpladerne måler 60x70 og er ca. 75 cm. høje. Bordene er brugte med brugsspor, små fejl og mangler kan forekomme. +MOMS
Nuværende bud:
100,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 08:47:59
Slut dato: 05.05.2024 19:41
48. Hynder, selepuder, paraplyer mm.
Blandet palle med 3 stk. hynder (1 stk. grå, 1 stk. stribet og 1 stk. sort), 2 stk. sorte selepuder, rulle hvid/cremefarvet filt, 10 meter insektnet (Hvid - 62 cm x 10 meter). Derudover diverse paraplyer. Noget brugt, andet ubrugt. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:56
49. Islande glas H16,5cm (31cl.), 77 stk.
77 stk Drinks/vandglas (H: 16,5 cm, 31 cl). Perfekte til gildesalen, kantinen, forsamlingshuset eller lign. Brugt men i pæn stand uden store skår. De er ikke undersøgt for mindre skår. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 08:48:59
Slut dato: 05.05.2024 19:42
49. Nordlux Canada lamper, 12 stk.
Smukke glaspendler. 6 kasser m. 2 stk. i hver. Lamperne passer perfekt i et moderne køkken, over et fritstående køkkenbord/koge-ø eller som en gruppe over et spisebord. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:57
49. Stigereol - 3x stiger og 22x hylder & Stigereoler i orange/rød, 3 sektioner. 6780 Skærbæk
Står i 6780 Skærbæk. Stigereol med 3x stiger og 22x hylder. UDEN indhold. Hver hylde måler 90 x 30 cm. og stige måler H:213 cm. Brugt. Stigereoler i orange/rød med 3 sektioner med bagbeklædning. Med hylder, endegavle og bogstøtter. 2x sektion måler 9
Nuværende bud:
100,00
DKK
Lukket d. :
28.04.2024 19:56
50. Hampstead Lighting Bach lysekrone, krom
Bach lysekronen er designet af Solzi Luce og fremstillet af Hampstead Lightning i Italien. Hver halogenpære er dækket af en mat hvid polycarbonatskærm. Brugt. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
12.06.2022 20:15
50. Avita sprit - 36 stk. Visir - 200 stk. & handsker - 20 pakker
36 stk. Avita håndsprit 85%, 500 ML. Håndgel til hånd desinfektion. 20 pakker XL Nitrile handsker a´100 stk./pakke. Tynd og smidig engangshandsker, som er pudderfri og fødevaregodkendte. 200 stk, Visir m/velcro strop. Stabilt til ansigtet. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:57
50. Hængekøjer i rød, 2 stk.
Hængekøjer 2 stk. i rød. Der er ikke noget mere sommerligt og tropisk som synet af en hængekøje. Slå den op, hvor du vil, og kom tættere på naturen. Ubrugt og i original emballage, men oversete fejl og mangler kan forekomme. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 08:48:59
Slut dato: 05.05.2024 19:42
51. Salt&peber, glas og serveringsfade, ca. 200 dele
Ca. 55 salt & peber sæt, 54 stk. blandede vandglas og 35 stk. blandede serveringsfade. Heraf 4 stk klare glas fade ca. Ø33cm., 6 stk hvide porcelænsfade ca. Ø31cm., 17 stk aluminiumsfade ca. Ø32cm..... SE MERE
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 08:48:59
Slut dato: 05.05.2024 19:42
51. LED lyskæder, 96 stk.
LED lyskæderne, med 30 LED pærer, 96 stk. Lyskæderne er 3,2 meter lang og til ind dørs brug. Lyskæderne skal bruge 2 x AA batterier. i original emballage. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:57
52. Stjerner med lys, 20 stk.
20 stk. Smukke sorte metalstjerner med kobberfarvet tråd og 15 LED lys i varm hvid farve. De er batteridrevet. De måler 30 cm i diameteren. De vil pynte flot i vinduerne, i udstillinger eller lign. Ubrugte. + MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:57
52. Smukke brune runde solbriller, 2 stk.
Kvalitets runde solbriller i brun (AI 15027 C8, 46, 21-145) & kvalitets runde brune/gulige solbriller (AI 15027 C5, 46, 21-145). Originale design solbriller fra oprydning hos optiker. Glas kan skiftes til styrkeglas ved optiker. Ubrugte, +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 08:48:59
Slut dato: 05.05.2024 19:42
53. Sky eyewear solbriller, sort glans & Havanna solbrille, gylden
Originale kvalitets design solbriller, farve Havana gylden. & Kvalitets Sky eyewear solbriller, sort med glans. Originale design solbriller fra oprydning hos optiker. Vejl. udsalgspris 1.550.- kr. Glas kan skiftes til styrkeglas ved optiker. Ubrugte,
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 08:49:59
Slut dato: 05.05.2024 19:43
53. Vandglas & snackfade
4 stk. snack fade med 4 rum, måler 27 x 27 cm. 34 stk. vandglas med mønster, 8,5 cm høje og 17 stk.vandglas 14 cm høje. Brugte, dog umiddelbart uden skår. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
26.02.2023 20:00
53. USB lighter, 5 stk.
USB lighter, 5 stk. Genopladelig USB lighter. Nå ned i den dybeste lysestage, med denne USB ligter´s 3600 fleksible lighter hoved. Opladning via USB kabel, USB kabel medfølger. I original emballage. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:58
54. Anne Black knager/greb i blank petroleumsgrøn, 19 stk.
19 stk. Anne Black knager/greb i blank petroleums grøn, Værdi 1435 kr. 2 stk. d: 4,5 cm, 17 stk d: 3 cm. Der medfølger IKKE skruer til ophæng. Udgår af butikssortiment, +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
14.08.2022 20:30
54. ET Rumvæsen højtaler/lampe
ET / rumvæseb højtaler lampe fra Italienske Io-Lux DIA.SOUNDLampen kan indstilles i forskellige farver med den medfølgende fjernbetjening og farverne kan følge rytmen af musikken, som bliver afspillet via bluetooth..... SE MERE
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 08:49:59
Slut dato: 05.05.2024 19:43
54. LED lyskæde m. kugler, 24 stk
Led lyskæde med kugler, til ind dørs brug. 24 stk. Lyser i en pæn hvid farve. Er i alt 1,6 meter lang. 10 LED light, i lyskæden. I original emballage. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:58
55. Runde solbriller i brun & smukke grålige solbriller
Kvalitets runde solbriller i brun (AI 15027 C8, 46, 21-145) & kvalitets lyseblå / grålige solbriller (GR 9100 C4, 47 22-145 - CAT. 3). Originale design solbriller fra oprydning hos optiker. Glas kan skiftes til styrkeglas ved optiker. Ubrugte, +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 08:49:59
Slut dato: 05.05.2024 19:43
55. Blaze storm batteridrevet softball guns, 6 stk.
6 stk. Blaze storm batteridrevet softball guns, som skyder med skumkugler. Der er 12 stk. skum kugler i hver. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:58
56. Smukke glas, 47 stk.
47 stk. smukke glas - brug dem evt. som vinglas, vandglas eller cognac glas. De er 12 cm høje og på fod. Brugte, men umiddelbart uden skår. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Lukket d. :
26.02.2023 20:00
56. Kantpude til trampolin 366 cm., 8 stk.
8 stk. Kantpude til trampolin 366 cm. Nypris ca. 399kr. pr. stk. Uåbnet og i original emballage. MOMSFRI
Nuværende bud:
0,00
DKK
Start dato: 02.05.2024 12:00
Slut dato: 12.05.2024 19:58
56. Snuffy stol til børn
Den søde hund Snuffy er både modig og klog, og elsker et godt eventyr. Den er altid klar på en god skattejagt, men er også god til at passe på, og elsker at holde vagt ved sengen, når det er sengetid. Måler H: 42 cm, L: 45..... SE MERE
Nuværende bud:
100,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 08:49:59
Slut dato: 05.05.2024 19:43
57. Grønne solbriller & camuoflage solbriller
Kvalitets runde solbriller i grøn (AI 15027 C3, 46, 21-145) & kvalitets camuoflage solbriller (GR 9124 C4, 48 25-145 - CAT. 3). Originale design solbriller fra oprydning hos optiker. Glas kan skiftes til styrkeglas ved optiker. Ubrugte, +MOMS
Nuværende bud:
0,00
DKK
Afgiv Bud
Slutter om:
3 dage, 08:50:59
Slut dato: 05.05.2024 19:44
Start
Forrige
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Næste
Slut
Side 14 ud af 17
Display
5
10
15
20
25
30
50
100
Alle